Lt kontra procambarus alleni

Szczegółowe informacje na temat naszych baniaczków. Każdy ma swój osobny temat.
radd

Re: Lt kontra procambarus alleni

Postautor: radd » 30 sie 2017, o 00:31

Zbiorniczek fajny, gratulacje:)
Co do rad poprzedników, to ich popieram... Podmiany jak najbardziej - może nie co tydzień, ale co 2 wystarczy (10%).
Co do testów wody, to niemożliwe w Radomiu GH8. Nie ma takiej, nawet w "najlepszym ujęciu" (a jest ich chyba 5) twardość wynosi 11-12. Tym bardziej, że Twój raczek przeszedł szybko wylinkę, to skąd miałby ten wapń jak nie z twardej wody?
Testów na Twoim miejscu bym nie kupował, ale jednak sprawdziłbym dla pewności kropelkowymi co tam się da (w sklepie). Dużo to nie będzie kosztować, choć nie wiem po ile taka usługa.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
J@K

Postautor: J@K » 1 wrz 2017, o 10:26

Fotka pośmiertna :(. Jak widać prawego szczypca brak, lewy pozostał w wylince. Biegał z tym podobno kilka godzin i padł :(
Obrazek
Nie obyło się bez szlochów, płaków współplemieńców bo co by tu nie mówić prawie roczek zamieszkiwał w szkiełku, pochowany pod brzózkami.
Temat zamknięty :(
A tu samica wyglądająca z kokosa. Nie jestem w stanie powiedzieć czy zajajczyła bo nie wyłazi już drugi tydzień.
Zazwyczaj siedzi skulona, zwinięta na dnie kokosa i od czasu do czasu wygląda i łypnie okiem 8-)
Obrazek
Woda - hmm za Waszą radą wprowadzę do harmonogramu podmiankę wody. Może nie będą co tygodniowe ale raz na dwa tygodnie odleje i doleje tak z 10 do 15%. W temacie "parametry wody" pewnie też macie racje i postaram się może nie kupować testów kropelkowych (gdyż posiadam paskowe i co by tam nie mówić jakiś pomiar lepszy/gorszy jestem w stanie nimi wykonać i porównać z dotychczasowymi wynikami a te od kilku miesięcy się nie różnią) ale skonfrontować posiadane wyniki z wynikami otrzymanymi w sklepie. Jak czas pozwoli to we weekend przygotuję opis mniejszego zbiorniczka i wrzucę na forum.

Awatar użytkownika
Piter_c

Postautor: Piter_c » 7 wrz 2017, o 20:51

Jakoś dźiwnie wygląda ten rak, jakby doszło do jakiejś mutacji. Rozumiem że ta lewa para szczypiec została stara po wylince, jakby jej nie odrzucił, tak ? Te czerwone małe szczypce to niby są te nowe?

Awatar użytkownika
J@K

Postautor: J@K » 8 wrz 2017, o 08:11

Widziałem go zaraz po wylince przed wyjazdem. Jeśli chodzi o kolor to wyglądał normalnie(jak zawsze po wylince a przechodził ją kilkakrotnie) cały intensywnie niebieski. Jedyny problem to tak jak piszesz i jak widać na fotce czyli brak prawej pary szczypiec natomiast lewa para pozostała w wylince. Pozostałe ciało i odnóża wyszły z wylinki. Natomiast jego barwa na fotce "pośmiertnej" jest wynikiem leżenia doby w pudełku. Niestety nie było mnie w domu i dzieciaki wyłowiły go z baniaczka i wrzuciły do pudełka (czekały aż wrócę aby go pochować). Fotka jest zrobiona dobę po wyjęciu.
Co do samicy. Niestety powodem jej przebywania w kokosie nie było wysiadywanie ;) więc potomstwa nie będzie :( Nie wiem co ona tam robiła :?: Ważne że rozruszała się i ku uciesze gawiedzi rozrabia ile wlezie. Ona swego czasu też przeszła wylinkę tracąc jedną parę szczypiec. A ja jestem na etapie rozglądania się za samcem ale obawiam się że problemem może być dostępność jegomościa w odpowiedniej wielkości. Mam obawy że mniejszy osobnik może nie przeżyć bliższego spotkania z samicą co tu dużo mówić uzbrojoną po zęby :D Woda podmieniona, rybki żyją, krewetki żyją, ślimaki żyją. Do pary ampularii doszła uzyskana w drodze spadku Brotia Pagodula oraz pojawiły się rozdętki które sukcesywnie przerzucane są do mniejszego LT a tam helenki przejmują inicjatywę. Czyli się kręci 8-)

Awatar użytkownika
Piter_c

Postautor: Piter_c » 8 wrz 2017, o 19:36

Moim zdaniem przy normalnej wylince coś takiego jest nie do uzyskania, albo czegoś nie rozumiem. Na podstawie moich obserwacji wydaje mi się, że rak nie wyciąga swoich nowych odnóży ze starych, tylko wykształca nowe u ich nasady i przy wylince zrywa tylko połączenie ze starymi odnóżami. Nowe odnóża złożone są pod spodnią częścią skorupy. Dlatego nie mogę zrozumieć wyglądu tych szczypiec.

Przejdź do video

Przejdź do video

Awatar użytkownika
J@K

Postautor: J@K » 10 wrz 2017, o 15:04

Zrozumieć trudno i mi ale ja znawcą w tym temacie nie jestem. Mutant postawił mnie przed faktem dokonanym i se odszedł.

Awatar użytkownika
Piotrek

Postautor: Piotrek » 11 wrz 2017, o 11:08

Szkoda, że nie ma zdjęcia wylinki. Dużo by to wyjaśniło.
Nb. super filmiki :)

Wróć do „Opis naszych akwariów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

• You do not have permission to post in chat.
@ Piotrek « pn 10:08 »
@adam19901 - Bo tu została sama śmietanka :) . Reszta bawi się na FB odpowiadając po raz tysięczny na te same nieprecyzyjnie zadawane pytania, bo się nie chce poszukać odpowiedzi samemy.
@ Wigon « ndz 21:45 »
Olgi tematy posprzątałem. Z Garrego mam problemy ...
@ Wigon « ndz 21:30 »
Zadziałałem.
@ Garry « ndz 17:46 »
może Wigon zadziała
@ Garry « ndz 17:46 »
nawet tego nie widziałem , a i tak ni emoge nic zrobić bo inny bład mi wyskakuje
@ Piter_c « ndz 15:11 »
Mnie też od jakiegoś czasu wyskakuje taki błąd, ale nie przeszkadza publikacji. Zobacz jaki śmietnik zrobiłeś przez wielokrotne klikanie :D .
@ Garry « ndz 13:13 »
Wigon zerknij na to nie mogę zamieścić nic na forum ani wysłać wiadomości
@ adam19901 « pt 22:03 »
Witam,przyglądam sie temu ,co dzieje sie na forum od jakiegoś czasu i myślę,że same pozytywy.Warto było się zarejestrować,żeby poczytać ciekawych rzeczy.Człowiek sie uczy całe życie i warto byc otwartym na wiedzę innych.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.Jeszcze nie mam odwagi pisać,ale może kiedyś
@ Piotrek « czw 08:17 »
Będziemy mieli przewagę konkurencyjną w Radomiu? viewtopic.php?f=25&t=3480
@ Redakcja « sob 14:08 »
Z cyklu "inni mieszkańcy akwarium" :) https://www.facebook.com/akwarystykarad ... 5659568509
@ Redakcja « śr 19:53 »
@ mkropka « wt 20:38 »
Ja nie mogę się zarejestrować, problem z podaniem daty urodzenia, a z adminem też nie mam jak się skontaktować zeby zgłośić błąd
@ Piter_c « wt 19:34 »
Chyba usuwają nieaktywnych
@ Piter_c « wt 19:33 »
Jestem pewnien że miałem, ale nie mogę się ani zalogować ani odzyskać konta
@ mkropka « wt 17:42 »
-
@ mkropka « wt 17:41 »
Czy ktoś z forumowiczów posiada może konto na Apisto ?
@ Olga « pn 19:19 »
Dzięki Piotrek :)
@ Piotrek « pn 16:17 »
Olga, napisz do Slajdolota, oni jakoś blisko siebie mieszkają .
@ Olga « pn 13:29 »
potrzebuję skontaktować się z Deepem ktoś coś?
@ Piter_c « pt 19:20 »
O ile spada zużycie energii przez filtr po wyczyszczeniu wirnika? viewtopic.php?f=60&t=2147&p=23439#p23439
@ Redakcja « pn 22:28 »
Nowy sklep zoologiczny na Mireckiego https://www.facebook.com/akwarystykarad ... =3&theater
@ Piotrek « pn 13:48 »
@Smok że niby nie czarne wody? Jak dla mnie aranżacja super. Zachowania stadne ryb w pełni widoczne.
@ Smok « ndz 16:49 »
Nie wiem jak Wam ale mi ten pomysł z tymi neonkami średnio sie podoba ...
@ Redakcja « wt 19:04 »
@ Olga « śr 21:29 »
To naprawdę spore wyróznienie :)
@ Redakcja « śr 16:01 »
Heiko Bleher lubi naszą stronę FB :D https://www.facebook.com/akwarystykarad ... 4268314315
@ Piter_c « ndz 10:55 »
@ Redakcja « sob 11:21 »
@ Redakcja « sob 17:37 »
Znaleziono wędkę: viewtopic.php?f=25&t=3444
@ Piotrek « pt 10:28 »
@ Olga « sob 08:50 »
Damianos masz ode mnie dwie pw. Gdy będziesz na forum - zerknij.
@ Redakcja « wt 23:39 »
Otwarcie nowego sklepu wkrótce viewtopic.php?f=25&t=3432
@ Redakcja « pn 18:01 »
Domowa hodowla artemii na dużą skalę https://www.facebook.com/sexykrewetka/v ... S_TIMELINE
@ Redakcja « sob 10:52 »
Warto przeczytać o nowym projekcie dla przedszkoli :) - viewtopic.php?f=3&t=162&p=23274#p23274
@ Olga « sob 09:11 »
AmonS - miło Cię widzieć :)
@ AmonS « pn 19:18 »
@ AmonS « pn 19:18 »
teraz szukam roślinek bo już akwarium zrestartowane ... jeszcze kilka gatunków potrzebuję i za miesiąc max 2 będzie podwodny raj ;)
@ AmonS « pn 19:16 »
Jak zacznie wyglądać dodam coś do galerii :)
@ AmonS « pn 19:16 »
O Piter_c ;) no po powrocie do domu zastałem bagenniak :D teraz odbudowuję :)
@ Piter_c « pn 19:00 »
Stara gwardia wraca, to dobry znak :) . Chętnie pooglądamy jak zmienia się Twoje akwarium.
@ AmonS « pn 18:53 »
Witam wszystkich forumowiczów ;) dawno oj bardzo dawno mnie nie było :/ Wróciłem i czas odbudować akwarium (niestety troszkę padło) :x
@ guni55 « pt 14:39 »
Niestety takie zmętnienie wody może się utrzymać przez jakiś czas
@ DarkWalk3r « wt 23:43 »
I tam właśnie zamówiłem. Jutro ma być. ;)
@ Zibi « wt 18:07 »
w Amadynie na zamówienie.
@ DarkWalk3r « pt 01:46 »
siema. ma ktoś może albo wie gdzie kupic w radomiu sprawny wirnik do tetry ex700?
@ Sławek121 « czw 18:11 »
Zmarł ktoś z Jego bliskich.
@ smash « sob 19:22 »
Czy ktoś wie o co chodzi z tą wstążką na fb Piotrka? Oby to była pomyłka :(((
@ Akwarysta20 « sob 17:59 »
witam mam do zamiany phoenix moos i troche flame moss za jakies krewwetki red cherrry sakury lub rosline pogostemon helferi tel.607904417 SMS OFERTA WAZNA DO 24 KWIECIEN 2017
@ variatus « ndz 19:32 »
Poszukuję C.affinis
@ Piter_c « sob 13:26 »
Najserdeczniejsze życzenia na święta Wielkiejnocy. Dużo zdrowia, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku!
@ Olga « sob 08:14 »
Wesołych, spokojnych, pełnych zadumy i ciszy Panie i Panowie :)
@ Piotrek « pt 14:54 »
Mokrego jajeczka, wesołego dyngusa, albo odwrotnie, jak kto sobie życzy. Wesołych Świąt :D
@ Redakcja « wt 18:52 »
Zachęcam do polubienia i komentowania. Niech wiedzą, że warto robić audycję o akwarystyce. https://www.facebook.com/plusradom/phot ... =3&theater
@ Redakcja « wt 18:34 »
@ Redakcja « pn 18:23 »
Dzisiaj o 19.00 Olga będzie opowiadać o akwarystyce w Radiu Plus . Zapraszamy na audycję.
@ variatus « ndz 09:07 »
Witam,poszukuję cryptocoryne affinis
@ Kochamakwarium « sob 09:47 »
Ale nie mam gdzie ☺
@ Redakcja « sob 00:23 »
Chcesz je przerobić na filety? :D
@ Piotrek « pt 12:30 »
A jaki jest rozmiar i wiek tych rybek, bo to istotne

Na czacie: