Krewetki pinokio - rady dotyczące rozmnażania

Krewetki, ślimaki i inne zwierzęta akwariowe
Awatar użytkownika
Piotrek

Krewetki pinokio - rady dotyczące rozmnażania

Postautor: Piotrek » 21 maja 2018, o 10:56

Dostałem w prezencie kilka krewetek pinokio i zdaje się że jedna samica nosi jaja. Ktoś rozmnażał te krewetki? Wiem, że potrzebują słonej wody. Co z larwami i ich karmieniem? Czy proces jest podobny do krewetek amano?

Piter_c

Re: Krewetki pinokio - rady dotyczące rozmnażania

Postautor: Piter_c » 29 wrz 2018, o 09:59

Krewetki te nabyłem jakiś czas temu. Na razie mają się dobrze. Przyjechały do mnie po bardzo zimnej nocy - woda miała ok. 8 stopni. Wszystkie leżały. Dwie lub trzy sztuki dawały jakieś znaki życia. Przelałem zawartość do naczynia i wystawiłem na działanie słońca. Na szczęście po 15 min,. wszystkie wstały. Teraz są już dawno po aklimatyzacji i były już nawet pierwsze wylinki.
Co do rozmnażania, na razie wiem tylko tyle, że potrzebują słonej wody, ale jeżeli jakaś samica będzie nosić jaja to spróbuje z tym powalczyć i dam znać. Tutaj parę zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Szybciej można się ze mną skontaktować poprzez email: piter_c(malpa)czat.onet.pl

Awatar użytkownika
Piotrek

Re: Krewetki pinokio - rady dotyczące rozmnażania

Postautor: Piotrek » 23 lis 2018, o 10:40

A moje wyginęły w ciągu paru miesięcy i kicha. Jakby się mnożyły to chętnie bym spróbował jeszcze raz.

Wróć do „Inni mieszkańcy akwarium”