Prawie strumień

Zdjęcia Waszych wspaniałych zbiorników
Rafal22

Prawie strumień

Postautor: Rafal22 » 28 sty 2019, o 21:55

Jeszcze zdjęć swojego akwa tu nie wstawiałem, a z okazji restartu zbiornika postanowiłem to nadrobić. Zbiornik założyłem 2 lata temu i początkowo było to akwarium syna i zaplanowałem tam biotop czarnych wód. Później dostaliśmy w prezencie gupiki i molinezjie i zrobił się biotop "byle jaki" tzn. wszystkiego po trochu. Syn się znudził a ja zostałem ze zbiornikiem. Traf chciał że w jednym ze sklepów zoologicznych zobaczyłem przylgę siatkowaną i zakochałem się w tej rybie od pierwszego spojrzenia :D . Trochę poczytałem o jej wymaganiach i narodził się we mnie pomysł stworzenia biotopu strumienia. W porównaniu z dżunglą jaką miałem wcześniej- teraz to pustkowie:

Obrazek
Obrazek

Akwarium ma 200l. Woda (RO + Mineral shrimp) ma parametry: KH: 4, GH: 7, pH ok 6,5, temperatura : 22stC. Filtr Aqua szut 750turbo. Wyjaśnię teraz czemu w temacie jest "prawie" strumień. Otóż, musiałem trochę przytłumić mocy filtra i osłabić ruch wody w akwarium ze względu na krewetki. Przy pełnej mocy filtra, miałem wrażenie że męczyły się w zbyt wartkim nurcie. Dodatkowo obejrzane w necie aranżacje biotopu strumienia , najczęściej były niemal że zupełnie pozbawione roślinności - na taką awangardę nie mogłem się zdecydować :D
Teraz trochę o obsadzie. Jak już wspomniałem - moim "oczkiem w głowie: jest Sewellia lineolata czyli przylga siatkowana:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mam ich małe stadko (12sztuk), różnej wielkości. Jest to bardzo energiczna i aktywna rybka. Bardzo fajnie jest obserwować interakcje między nimi, zwłaszcza podczas karmienia. Oprócz tego co sobie same zeskrobią, dostają jeszcze tabletki sera viformo, za którymi przepadają. Ze "starej" obsady pozostała mi microrazbora galaxy, która mimo zmiany biotopu, mnoży się i w strumieniu :D . Ze względu na pustą przestrzeń przy tafli wody i w środkowej partii akwarium, do obsady dołączył jeszcze Modrook Gertrudy (10sztuk). Listę mieszkańców zamykają krewetki, do których mam dziwną słabość. Na początku próbowałem Red cherry, ale nie bardzo się przyjęły (za miękką wodę chyba miałem). Obecnie mam red crystal i chyba babaulti (dostałem je w prezencie, na początku myślałem że to bardzo słabo wybarwione red cherry, ale chyba jednak nie).
Z góry przepraszam za kiepską jakość zdjęć (robione telefonem). Mam nadzieje że dobrze je wgrałem, bo nie mam w tym zbytnio wprawy.

Awatar użytkownika
Wigon
Webmaster
GG: 12063512
Opis akwarium: http://akwarium.radomskie.eu/viewtopic. ... 7086#p7086
Kontaktowanie:

Re: Prawie strumień

Postautor: Wigon » 28 sty 2019, o 22:06

Ale fajne :) Płaszczki piękne :) A zdjęcia, jeżeli chcesz to mogę przerobić, żeby były widoczne na forum i Tapatalku. :)

Fotki przerobione. :)
#ityle

Rafal22

Postautor: Rafal22 » 28 sty 2019, o 22:43

Wielkie dzięki Wigon, dobra robota. Ja jestem mało "informatyczny" i nie dałem rady wrzucić tak, żeby od razu były wudoczne :piwo:

Awatar użytkownika
Piotrek

Postautor: Piotrek » 29 sty 2019, o 09:32

@Rafal22
Klikasz przycisk Img nad polem, w którym wpisujesz post i między dwa kody które się pojawią po jego wciśnięciu wklejasz link do zdjęcia. Zawsze na dole masz przycisk Podgląd, żeby zobaczyć jaki będzie wynik Twoich operacji.

Aranżacja nietypowa i z potencjałem. Robi wrażenie. Widziałem podobne gdzieś na na niemieckich stronach. :piwo:

Rafal22

Postautor: Rafal22 » 29 sty 2019, o 09:50

Dzięki Piotrek. Jak w wolnej chwili postaram się coś pstryknąć ... może nawet aparatem, i korzystając z Twoich instrukcji dorzucę do tego wątku :piwo:

Awatar użytkownika
Piter_c
Administrator

Postautor: Piter_c » 29 sty 2019, o 19:21

No nie powiem, intrygująca aranżacja. Niedługo będziesz miał swój album na FB pod swoim nikiem :).
Szybciej można się ze mną skontaktować poprzez email: piter_c(malpa)czat.onet.pl

Awatar użytkownika
Robert
GG: 6198106

Postautor: Robert » 29 sty 2019, o 19:31

Miałeś fajny pomysł. Pozdrawiam

Rafal22

Postautor: Rafal22 » 29 sty 2019, o 19:49

Dzięki Wam za miłe słowa. Jeśli macie jakieś uwagi, co warto by zmienić - też chętnie wysłucham. Osobiście chciał bym trochę wodę przyspieszyć, ale to może stopniowo, żeby krewetki szoku nie doznały.

Wróć do „Galeria”