Zagadka akwarystyczna.

Zdjęcia Waszych wspaniałych zbiorników
Rafal22

Zagadka akwarystyczna.

Postautor: Rafal22 » 10 lut 2020, o 14:02

Witajcie. Dawno w galerii nie pojawiały się nowe zdjęcia, więc z racji że mam wolną chwilę postanowiłem wrzucić kilka zdjęć. Nie napiszę co to za rybka jest głównym bohaterem, niech to będzie taka mała zagadka akwarystyczna:
Obrazek
Tu zdjęcie trochę kiepskie jakościowo, bo na szybko telefonem zrobione w trakcje ścierania glonów z przedniej szyby podczas podmiany wody. Rybi te może nie są zbyt popularne w akwariach, ale mnie urzekły swoim zachowaniem. Stadko 10 sztuk pływa u mnie w akwarium. Ciągle są w ruchu, niczego się nie boją. Potyczki, jakie rozgrywają między sobą (ryby innego gatunku, oraz krewetki ignorują)- wyglądają przekomicznie. Jedyną ich wadą jest straszna żarłoczność - muszę nieźle kombinować, aby inne ryby mogły "dopchać" się do jedzenia. A tu zdjęcie trochę lepsze jakościowo:
Obrazek
Chyba znowu zapomniałem jak wklejać zdjęcia :facepalm:
Ostatnio zmieniony 10 lut 2020, o 18:47 przez Piter_c, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wstawione linki do zdjęć w BBCode [img] - w obu miejscach był ten sam link

Awatar użytkownika
Garry
Administrator
GG: 4661042
Kontaktowanie:

Re: Zagadka akwarystyczna.

Postautor: Garry » 10 lut 2020, o 16:04

To za łatwe :D
Garra Flavatra

Do celów terapeutycznych czy tylko jako bajer ?
Obecny litraż, coś koło 2000L. Ale to chyba nie ostatnie słowo :) http://www.garrarufa.strefa.pl

Obrazek

Rafal22

Postautor: Rafal22 » 10 lut 2020, o 16:31

Garry, tak myślałem że z racji nicku Ty szybko zgadniesz :D . Moją motywacją nie był darmowy peeling, lecz trafiłem w necie na opis tej rybki i zainteresowała mnie. Poczytałem więcej i bardzo przypadła mi do gustu, zwłaszcza że pasuje do mojego ulubionego biotopu strumienia. Mam je już jakieś pół roku, i przez ten czas awansowały na drugie miejsce w moim rankingu ulubionych ryb (pierwsze zajmuje przylga siatkowana - Sevellia linneolata).

Rafal22

Postautor: Rafal22 » 10 lut 2020, o 22:02

Przepraszam, jeszcze pomyłkowo wstawiłem 2x to samo zdjęcie. Jako pierwsze miało być to:
Obrazek
Zdjęcie kiepskie, bo nawet w odbiciu widać telefon, ale ukazuje jak bardzo Garra flavatra jest natrętna :D , ja czyszczę akwarium a w tym czasie one mi rękę :D
Ps. podpowiedzcie mi proszę, co robię nie tak że nie widać zdjęć które wstawiam (kliknąłem przycisk "Img" i między dwa kody wkleiłem link do zdjęcia)

Wróć do „Galeria”