Come back ;)

Zdjęcia Waszych wspaniałych zbiorników
Awatar użytkownika
szary

Re: Come back ;)

Postautor: szary » 30 lis 2017, o 21:45

kupiona jak miała 12-13 cm.

mlody89

Postautor: mlody89 » 30 lis 2017, o 21:48

Wiem od kogo brałeś, a co się stało z drugą?

Awatar użytkownika
DarkWalk3r
GG: 4914851

Postautor: DarkWalk3r » 30 lis 2017, o 22:27

szary pisze:Dzieki ale jeszcze troche im brakuje do tego co bym chcial beda ladniejsze ;-)

Heh.. ja chyba najbardziej lubię czerwone. Może przez to, że oglądam na YT Joey Mullena (the king of DIY) i on ma u siebie Marlboro Redy, chyba ze 20 i mega wyglądają. Tylko strasznie płochliwe. Zawsze w kącie akwarium wszystkie skupione, a on w tej swojej galerii pewnie cały czas coś robi a one i tak pierzchają jak tylko podejdzie. Wszystkie takie są czy może tylko póki są młode?

Awatar użytkownika
Garry
Administrator
GG: 4661042
Kontaktowanie:

Postautor: Garry » 30 lis 2017, o 23:36

Jak się wychowa to się tak ma. Moje byłby nauczone że przewracam kamienie i rozgniatam zalegające tam ślimaki. Do tego doszło że to ja musiałem uważać na ich płetwy grzbietowe tak się pchały pod rękę. A jak przechodziłem obok akwarium to jak kury za mną płynęły, ale tylko za mną.
Obecny litraż, coś koło 2000L. Ale to chyba nie ostatnie słowo :) http://www.garrarufa.strefa.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
Piter_c
Administrator

Postautor: Piter_c » 30 lis 2017, o 23:42

Dokładnie jak pisze Garry. Paletki to pielęgnice, czyli ryby z natury inteligentne. Na ich interakcję z otoczeniem można wpływać i ją kształtować. Trzeba zdobyć ich zaufanie.
Szybciej można się ze mną skontaktować poprzez email: piter_c(malpa)czat.onet.pl

Awatar użytkownika
DarkWalk3r
GG: 4914851

Postautor: DarkWalk3r » 1 gru 2017, o 00:29

Tak spytałem, bo byłem ciekawy czemu te jego takie wystraszone wiecznie. A że ryby ogarniają kto się nimi zajmuje to chyba większość tak ma, bo nawet moje neonki i ramirezki podpływają jak podchodzę do akwarium i kompletnie nie boją się podmieniania wody. Ale wiadomo, że jak takie spore paletki ganiają za człowiekiem jak podchodzi to fajniejsze odczucie niż jak takie maleństwa. ;P

Awatar użytkownika
szary

Postautor: szary » 1 gru 2017, o 11:20

Jak lubisz czerwone to wieczorem Ci podesle zdjecie mojego melona ;-) moze nie taki czerwony jak red marlboro ale tez fajny

Awatar użytkownika
Piotrek

Postautor: Piotrek » 1 gru 2017, o 11:29

Myślę, że interakcja z paletkami jest ciekawsza i na wyższym poziomie skomplikowania niż z neonkami, gupikami i podobnymi, które po prostu kojarzą ruch przy akwarium z żarciem. Dyskowce długo pamiętają. Jeżeli coś je poważnie wystraszy może być problem z wypracowaniem pełnego zaufania. Pozostanie pewna doza nieufności i ostrożności z ich strony, a może nawet będą wystraszone jak na filmach Kinga of DIY. On ma tyle tych zbiorników, że pewnie nie poświęca rybom dostatecznie dużo czasu i one są trochę dzikie, trochę wystraszone różnymi bodźcami spoza akwa.

Awatar użytkownika
szary

Postautor: szary » 3 gru 2017, o 01:10

cała prawda, moje kojarzą mnie i moją żonę i do nas wypływają, jak nas nie ma w domu np. jakiś wyjazd a idzie nakarmić moja Mama to chowają się za korzeń i dopiero podpływają do jedzenia jak wyjdzie z pokoju. Jak mnie kilka dni w domu nie ma to wolą moją Żonę niż mnie co jest przykre :P hehe nie mówiąc że reagują na pewien schemat puknięć palcem w obudowę który wykonuję zawsze tuż przed karmieniem ;)

radd

Postautor: radd » 16 gru 2017, o 16:14

Fajny zbiornik!
co do pukania, to też tak robię :P , efekt jest niezły...

Wróć do „Galeria”