Nawóz dla leniwych ;)

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, aby rosły zdrowo i szybko?
Awatar użytkownika
Smok

Nawóz dla leniwych ;)

Postautor: Smok » 29 maja 2019, o 09:51

Chciałem Wam polecić fajny nawóz który śmiało można nazwać nawozem dla osób leniwych. Nawóz zakupiłem na allegro i przyszedł do mnie ale nie w oryginalnym opakowaniu pewnie z racji tego że sprzedającemu lepiej opłaca się kupić bańkę z większą jego ilością i rozlać do mniejszych pojemników w celu zarobienia na jego sprzedaży ale mniejsza o to . Dozujemy go raz na miesiąc producent poleca 5 ml na 20 litrów wody ja startowałem od 3 ml i są efekty . Obecnie jestem na 4 ml ale zastanawiam sie nad powrotem do 3 z racji tego że pojawiły mi się nitkowate na roślinie czego wcześniej nigdy nie było , ale może to być związane z brakiem 2 kosiarek które mi padły i została jedna . Dokupiłem i zobaczymy czy znikną . Efekty stosowania po zaledwie miesiącu możecie sobie zobaczyć na moich filmach na You Tube kanał Smok Akwariowy . Mimo tego że na forach na Fb pisali mi że to jakiś szajs bo jak to sie w wodzie utrzyma przez miesiąc przecież podmianki itd stwierdzam że daje rade. Ten nawóz to Tetra Plantamin . Niedowiarków odsyłam na mój kanał na You Tube ;)

Awatar użytkownika
Piotrek

Re: Nawóz dla leniwych ;)

Postautor: Piotrek » 29 maja 2019, o 13:20

Rozumiem, że tak zaleca producent, żeby dawkować co 4 tygodnie? Już widzę że bym go nie posłuchał. :mrgreen: Podzieliłbym dawkę na 4 i podawał co tydzień. Oczywistym jest że stężenie składników maleje z powodu podmian, ale przede wszystkim z powodu zużywania przez rośliny. Dobry efekt może być też przy rzadszym nawożeniu. Rośliny wiele składników potrafią zmagazynować, ale zawsze jest lepiej dostarczać je systematycznie. Pamiętam jak kupowałem rośliny z mocno nawożonych zbiorników. U mnie przy braku nawożenia pięknie rosły nawet do 2 miesięcy. Potem było już gorzej :) . Możesz dać link do aukcji?

Wróć do „Pielęgnacja i nawożenie roślin”