Rośliny na początek

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, aby rosły zdrowo i szybko?
Maria35

Rośliny na początek

Postautor: Maria35 » 12 gru 2015, o 10:49

Witam, mam pytanie jakie rośliny kupić do świeżo zakładanego zbiornika? poproszę o opis jakie na pierwszy , drugi i trzeci plan . Wiem że już na początku rosliny pomagają w stabilizacji akwarium, jednak szczerze niezbyt wiele o nich wiem. :facepalm: :facepalm:

Piter_c

Re: Rośliny na początek

Postautor: Piter_c » 19 gru 2015, o 13:27

Ponieważ specjaliści się nie odzywają to spróbuję coś podpowiedzieć z notatek, które zbieram do mojego "przyszłego" zbiornikaroślinnego.
Trudno jest tak do końca coś proponować nie znającparametrów światła, wody i zbiornika.

Tak, żeby dodać do Twojego zniornika odrobinę brązu i czerwieni przy założeniu stosunkowo niskich wymagań.
Na trzeci plan Hygrophila polysperma 'Rosanervig' - uchodzi za małowymagającą tu jednak światło może zadecydować o ilości czerwieni w tej roślinie.
Drugi bądź trzeci plan - cryptocoryne Wendti brown.
Na pierwszy plan zaproponowałbym coś mniej popularnego, czyli małe kryptokoryny - crtoticoryne nevilli i/lub jeszcze mniejszą ctyptocoryne parva.
Jeżeli chcesz mieć trawnik na pierwszym planie złożony z bardziej drobnych roślin to może Micranthemum Monte Carlo?
Jeżeli będą jakieś korzonki i skały to proponuję rozważyć microsoria i anubiasy.
Szybciej można się ze mną skontaktować poprzez email: piter_c(malpa)czat.onet.pl

Maria35

Re: Rośliny na początek

Postautor: Maria35 » 20 gru 2015, o 22:20

Dziękuję za rady :) właśnie wolę kupić od akwarysty niz ze sklepu zoologicznego, nie znam się za dobrze ale czytałam że wiele z tych roslin jestst z tak zwanej uprawy emersyjnej czyli sztucznie pedzone , więc jest ryzyko że u mnie padną.

Wróć do „Pielęgnacja i nawożenie roślin”