Napowietrzacz Jbl prosilent a300

Dowiedz się czegoś na temat sprzętu do twojego akwarium.
Rafal22

Napowietrzacz Jbl prosilent a300

Postautor: Rafal22 » 27 sie 2019, o 22:05

Czy ktoś ma ten napowietrzacz? Ciekawi mnie, czy faktycznie jest tak cichy i wydajny. Ewentualnie jaki możecie polecić mi napowietrzacz spełniający wymagania: wydajny (ok 300l/h), niski pobór energii, bezszelestny i najlepiej żeby kosztował grosze :lol:

Awatar użytkownika
Piotrek

Re: Napowietrzacz Jbl prosilent a300

Postautor: Piotrek » 28 sie 2019, o 10:22

Tylko co to znaczy cichy? Generalnie w każdym opisie znajdziemy że napowietrzacz jest cichy. Trudniej się dogrzebać do decybeli. Poza tym wrażliwość na hałas bywa różna i niektórzy spokojnie tolerują dwukrotnie wyższe natężenie hałasu od tych najbardziej wrażliwych.

Ja mogę polecić mniejsze, bo takie miałem i testowałem, bądź mam.
https://www.plantica.pl/produkty/napowi ... -150l-2856
Obrazek

https://www.plantica.pl/produkty/napowi ... arium-7030
Obrazek

Przy tych mogłem spać w tym samym pokoju. Trzeba się liczyć z tym, że 3-setka będzie bardziej hałasaowć.

Słyszałem kiedyś pracę "supercichej" pompki czterowyjściowej, tej:
Obrazek
Nie wytrzymałbym z nią w jednym pokoju, gdyby to był zwykły pokój mieszkalny, gdzie się przebywa długimi okresami, nie mówiąc o spaniu.

Rafal22

Re: Napowietrzacz Jbl prosilent a300

Postautor: Rafal22 » 28 sie 2019, o 12:38

W tym momencie mam kompresor hailea który poziom hałasu ma na poziomie 55dB i jest to dość sporo jak dla mnie. Myślę że przy wydajności 300-400l/h dopuszczam poziom hałasu do 40dB. Jbl prosilent 400 ma w opisie 38,5dB. Znalazłem na YT porównanie z Eheim 400 i podobno ten jest jeszcze cichszy, a cena porównywalna.

Wróć do „Sprzęt”