Porada w sprawie podloza.

Jakie podłoże może być stosowane w akwarium.
Awatar użytkownika
Jerry95

Porada w sprawie podloza.

Postautor: Jerry95 » 24 kwie 2016, o 18:28

Witam.

W akwarium duzo ryb (molinezje,mieczyki, platki, gupiki, zbrojniki, kirysy) jak również duzo roslin.

Aktualnie mam w akwarium (100 l) zwirek wielkosci grochu, roznokolorowego.

Chce podloze, które nie bedzie zmienialo parametrow wody. Jak raz zostanie polozone, zeby po prostu bylo I nie trzeba bylo z nim nic robic. Najbardziej "optymalnne".
Mysle nad czarnym zwirkiem kwarcowym, o mniejszej granulacji, aby "przykryc" ten stary zwir.

Czy ma ktos jakis pomysl lub wie z doswiadczenia czy to bedzie okej podloze? Jezeli nie prosze o rady:-)

[ Post napisany z Android ] urządzenie mobilne

Awatar użytkownika
Garry
Administrator
GG: 4661042
Kontaktowanie:

Re: Porada w sprawie podloza.

Postautor: Garry » 24 kwie 2016, o 20:51

Czarny kolor odbiera światło jeżeli Ci na tym zależy lub nie będzie przeszkadzać ja nie widzę przeszkód.
Obecny litraż, coś koło 2000L. Ale to chyba nie ostatnie słowo :) http://www.garrarufa.strefa.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
damianos3

Postautor: damianos3 » 24 kwie 2016, o 21:54

Czytałem że ryby przy ciemnym podłożu mają ładniejsze kolory,mniej się stresuja,czarny żwir nie odbija światła wydaje mi się ze łatwiej zaglonić zbiornik z jasnym żwirkiem,kolorystyka moich moskiewskich jest ciemniejsza jak przysypałem stary żwir czarnym.

Awatar użytkownika
Jerry95

Postautor: Jerry95 » 25 kwie 2016, o 16:18

Jezeli dalbym to na spod:
https://www.clarias.pl/ichthyo-tropic-g ... -6871.html

I przykryl czarnym zwirkiem kwarcowym, przeszloby?

W skrocie, czy na grunt aktywny moge polozyc czarny zwir kwarcowy?

Awatar użytkownika
Garry
Administrator
GG: 4661042
Kontaktowanie:

Postautor: Garry » 25 kwie 2016, o 19:39

Przejdzie i to dosłownie, granulacja 1-4mm, a masz teraz groszek. Prawdopodobnie przejdzie zdusi korzenie i pożegnasz się z roślinami.
Obecny litraż, coś koło 2000L. Ale to chyba nie ostatnie słowo :) http://www.garrarufa.strefa.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
damianos3

Postautor: damianos3 » 25 kwie 2016, o 21:34

Ja bym wywalił całe to podłoże a nie przysypywał z czasem podłoża aktywne utleniaja się,Następną sprawą jeśli tylko podsypiesz z wierzchu to przy odmulaniu dna,przesadzaniu roślin itd. z czasem ci się wszystko wybełta razem.Kupił bym jakieś czarne podłoże neutralne wymienił całość pod rośliny dał bym kulki gliniano torfowe i gitara.Ale to bym zrobił ja ty wybierz opcje jaka tobie pasuje akwa przede wszystkim ma podobać się tobie.

Awatar użytkownika
Piotrek

Postautor: Piotrek » 26 kwie 2016, o 07:02

Potwierdzam, to będzie się mieszać nie tylko ze względu na różnice w wielkości, ale i ciężarze. Porowata glinka ma sporo mniejszy ciężar właściwy. Można spróbować przykryć substrat jakąś drobną siatką albo zamknąć w worki płócienne jak robią to niektórzy z ziemią ogrodową, ale i tak opcja z kulkami gliniano torfowymi jako dodatkiem do żwirku kwarcowego wydaje się najlepszą opcją.

Wróć do „Podłoże”