Akwaria w filmach fabularnych i serialach

Dyskusje związane z naszym wspaniałym hobby jakim jest akwarystyka
Awatar użytkownika
Piter_c
Administrator

Akwaria w filmach fabularnych i serialach

Postautor: Piter_c » 29 lis 2017, o 22:58

Pomysł na nowy wątek. Z moich obserwacji wynika, że rzadko na filmach widzimy dobre, przykładne egzemplarze zbiorników akwariowych. O wiele częstsze są te złe, bardzo złe, czy wręcz drastyczne, zakrawające o znęcanie się nad zwierzętami. To jest często migawka na którą większość nieakwarystów nawet pewnie nie zwróci uwagi, ale pomyślałem, że także źródło inspiracji np. dla ludzi kupujących potem przysłowiową welonkę do kuli.
W tym wątku widzę miejsce do napiętnowania takich "akwarystycznych" wstawek, robionych często przez znamienitych reżyserów, ale także dla dobrych przykładów akwarystyki w filmach.

Nie macie czasu, a widzieliście taką scenę? Dajcie znać gdzie szukać, a ktoś znajdzie i zrobi zrzuty ekranu, czy wręcz wrzuci fragment filmu.

To ja zaczynam.
Rzadko oglądam telewizję (bo nie mam telewizora :D ) , ale jakiś czas temu będąc u kogoś widziałem akurat fragment serialu, chyba starego - "Mała wielka miłość" odc.2. Zanotowałem sobie i dzisiaj znalazłem to w internecie.

Moim zdaniem to może być karp koi, albo jakaś olbrzymia welonka. Pamiętam jak Olga oburzyła się widząc welonkę w restauracji Legenda, kiedy byliśmy na spotkaniu akwarystycznym. Tu proporcje ryba/kula są drastycznie większe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Szybciej można się ze mną skontaktować poprzez email: piter_c(malpa)czat.onet.pl

Awatar użytkownika
Redakcja

Re: Akwaria w filmach fabularnych i serialach

Postautor: Redakcja » 14 lip 2018, o 22:37

Akwarium - Malawi w piątym odcinku serialu "Sfora" z 2002 roku. Chyba nie takie tragiczne jak bywa w innych filmach, ale raczej dlatego, że kręcono tę scenę w jakiejś rzeczywistej restauracji, a nie aranżowano naprędce na potrzeby filmu .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Więcej ciekawych informacji na profilu FB forum
https://www.facebook.com/akwarystykarad ... page_panel

Awatar użytkownika
Redakcja

Re: Akwaria w filmach fabularnych, serialach i innych produkcjach filmowych

Postautor: Redakcja » 9 lis 2018, o 23:44

To co prawda nie jest film fabularny, ani serial, ale akwaria użyte bardzo sensownie jako tło opowieści o kosmosie.

O kosmosie przy akwariach Astrofaza . Nagranie w ZOO Płock

Przejdź do video

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Redakcja

Postautor: Redakcja » 2 lut 2019, o 22:53

Akwarium z filmu z 2017 roku - "Gotowi na wszystko. Exterminator", z Pawłem Domagałą.

Czy naprawdę tak dużą produkcję nie stać na wykupienie godziny konsultacji u akwarysty, żeby nie powielać złych wzorców?

Pełen miks biotopów i podobno pielęgnica papuzia pilnująca ikry oraz hodowca wyczekujący młodych. Co prawda od jakiegoś czasu słychać, że pielęgnice papuzie już się rozmnażają (Chińczycy coś popracowali z hormonami), ale nie wiem jak to jest z tymi, które przyjeżdżają do Polski. Może ktoś ma jakieś wiarygodne info w tej sprawie?
Obrazek

No i obowiązkowe stukanie w szybę przez super-hodowcę.

Obrazek

Awatar użytkownika
Garry
Administrator
GG: 4661042
Kontaktowanie:

Postautor: Garry » 3 lut 2019, o 22:11

Papuzie się rozmnażają tzn raczej podchodzą do tarła ale nic z tego nie wychodzi.
Obecny litraż, coś koło 2000L. Ale to chyba nie ostatnie słowo :) http://www.garrarufa.strefa.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrek

Postautor: Piotrek » 4 lut 2019, o 09:35

Coś kojarzę ten film. Ten pan hodowca stukający w szybę wyczekiwał młodych i one się pojawiły, co było uznane za sukces. Ryba miała jakieś pieszczotliwe imię.

Wróć do „Akwarystyka ogólnie”