Akwarium roślinne a paletki.

Rafał_Nak24

Akwarium roślinne a paletki.

Postautor: Rafał_Nak24 » 4 mar 2016, o 14:45

Hejka ;)
Widziałem, że wiele osób interesuje takie o to połączenie...więc pomyślałem, że napiszę od siebie...
Po 1. Palety nie nadają się do akwarium roślinnego.
Po 2. Jeśli myślisz że dasz radę utrzymać palety w holendru to patrz punkt 1. ;) ;)

A teraz troszkę wyjaśnienia...

Dlaczego palety nie mogą być w akwarium roślinnym?
Najłatwiej powiedzieć nie bo to nie ten biotop...one pływają w brudnych wodach...pełno korzeni...mało roślin...aleeee dziś każdy miesza biotopy...więc to nie przeszkoda...
Przeszkodą również nie są parametry wody...przecież w rośliniaku również możemy mieć miękką i kwaśną wode...
Idąc dalej tym tropem dochodzimy do temperatury...i tu mamy pierwszy problem. Oczywiście zgodzę się, że możemy znaleźć tzw. Złoty środek czyli temperaturę ok. 26 stopni.
Od dawna wiemy, że paletki lubią chorować, więc co zrobimy z roślinami jeśli trzeba będzie podnieść temperaturę np. do 32 stopni?
Roślinki w ciągu kilku dni pójdą do kosza, a w raz z nimi kilka ładnych złoty...
Mamy 1 powód na Nie!!!
Następna sprawa... Oświetlenie...
Jak wiadomo akwarium roślinne potrzebuje przynajmniej 0.7W na litr. Niestety paletki nie znoszą mocnego światła !!!! Można sobie pomyśleć...eeeee tam przyzwyczają sie. Otóż niestety nie... Palety w prześwietlonym akwarium są bardzo płochliwe...chowają się po kątach.
I dla mnie trzeci i najważniejszy punkt... Jak wiadomo rośliny "na sucho" nie urosną...
Palety nienawidzą nawozów...a najgorsze zło to aktywne podłoże...dyskowce mają co chwile bardzo bolesne zapalenie bakteryjne skóry...i na tym koło się zamyka .

Myśle że może kilka osób przekonam tymi słowami i rozwieje wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie ;)

[ Post napisany z Android ] urządzenie mobilne

Wróć do „Aranżacja akwarium”