Strona 1 z 1

Żwir

: 24 mar 2017, o 21:39
autor: damianos3
Zastanawiam się nad czarnym żwirkiem ceramicznym,lub brazowym pod akwarium roślinne,że ceramika to jestem pewien cena w miarę A akwa ma 200L więc nie mogę sobie pozwolić na typowo roślinne podłoża z wyższej pułki.Rozwiejcie tylko moje watpliwości co do koloru.A może jakieś inne sugestje?Jestem otwarty na prropozycje puki akwa stoi puste.

Re: Żwir

: 25 mar 2017, o 09:15
autor: Koskers
Co do roslinniaka i taniego podłoża do niego to ja osobiście mogę ci polecić akwarium na ziemi ogrodowej.Tania a rośliny rosną jak szalone .Taka moja sugestia.

Re: Żwir

: 25 mar 2017, o 11:32
autor: damianos3
Ziemia jestem jak najbardziej za.żwir jest dylematem ze gratulacje 2,4mm to wiem tylko kolor typowo jasny odpada rybki lepiej się prezentują na ciemnym podłozu,miałem kiedyś czarny zeolit w jednym baniaku i wysyp krasnala zaczoł się od zwirku w 2 innych zbiornikach nie było zeolitu zwukły kwarcowy woda podmieniana w tym samym czasie oświetlenie to samo itd i tam krasnal nie pojawił się z stad obawa tylko tak myślę o czarnym żwirku ceramicznym jest bardziej gładki niż chropowaty i ostry neolit może jest wjekrze prawdopodobieństwo że glony nie będą miały do czego się przyczepić.

Re: Żwir

: 25 mar 2017, o 14:13
autor: Garry
Szkło jest gładkie a i tak glony je pokrywają :)

Re: Żwir

: 25 mar 2017, o 15:18
autor: Piter_c
Nie wierzę żeby istniało podłoże do którego nie przyczepią się krasnorosty.

Rozważałeś coś takiego? Ja mam to od lat w jednym zbiorniku i się sprawdza.

https://sklep.wodna-kraina.pl/p/28/2145 ... dloza.html

Barwiony ale nie chemicznie. Wypala się go w piecu w wysokiej temperaturze z domieszką jakiejś glinki. Ludzie trzymają na tym krewetki neocardiny.


Popatrz też na inne kolory i gradacje.

Re: Żwir

: 25 mar 2017, o 21:59
autor: damianos3
Właśnie o identycznym myslałem nawet miałem brać go ale chciałem zobaczyć co napiszecie w takie razie biorę.Dzięki jak zwykle okazaliscie się przydatni.