Spotkanie akwarystów 19.01.2019 - moje przemyślenia

Propozycje spotkań akwarystów
Awatar użytkownika
Piter_c
Administrator

Spotkanie akwarystów 19.01.2019 - moje przemyślenia

Postautor: Piter_c » 20 sty 2019, o 13:11

Chciałbym pokusić się o kilka słów podsumowania naszego spotkania.

Obok wielu tematów ogólnych, głównym tematem było zwiększeni liczby wizyt na naszym forum, które miałoby się odbyć poprzez tworzenie atrakcyjnych treści na forum, co byłoby pewną przeciwwagą dla FB, gdzie wstawia się zdjęcia, handluje oraz zadaje po raz n-ty pytania typu "dlaczego zrobiła mi się biała woda w akwarum", albo "dlaczego rybka mi zdechła" i tu rozmazane zdjęcie często zamęczonego stworzenia.

Generalnie pomysł jest taki, że forum miałoby się stać takim quasi-blogiem tworzonym przez ludzi, którzy nie mają czasu, aby systematycznie tworzyć własnego bloga, na tyle aby on był atrakcyjny i zatrzymał czytelników na dłużej, a jednocześnie mają chęć tworzenia trochę bardziej zaawansowanych treści.

Dlatego poszukujemy osób chętnych do dzielenia się swoją wiedzą akwarystyczną, projektami, relacjami reporterskimi, foto-reportażami, tłumaczeniami itp.

Generalnie, wpisy byłyby tworzone w ramach struktury forum (ja tak będę robił).

Jeżeli czujesz, że twoje wpisy powinny być w jednym miejscu na forum, np. opatrzone Twoim nazwiskiem, jest to także mile widziane.

No dobrze, ale ...
... po co pisać w miejscu, które jest mało popularne w sieci.

Dlatego, że chcemy użyć konkurenta, czyli FB, który teoretycznie niszczy fora jako kanału, który przekieruje wpisy forumowe na szerokie wody internetu.
Nasz fanpage https://www.facebook.com/akwarystykaradom/ który ma ponad 1600 polubień i całkiem przyzwoite zasięgi. Dalej możesz już samodzielnie skopiować ten post do dowolnej liczby grup FB w których jesteś aktywny i na których szczególnie Ci zależy.

Nasz fanpage jest nie tylko oknem na Polskę, ale i na świat. Na dzień dzisiejszy posiadamy 1266 polubień z Polski, w tym 322 z Radomia. To oznacza, że mamy grubo ponad 300 polubień ze świata (czyli możesz pisać także po angielsku, a znajdziesz odbiorców), w tym 110 z UK w większośi prawdopodobnie od naszych rodaków.

Wśród osób, które polubiły nasz fanpage i z którymi utrzymujemy kontakt: Heiko Bleher, Laurent Tyty, Anna Malinowska, Jacek Ambrożkiewicz, czy Państow Mierzeńscy (mimo nienajlepszego potraktowania Roberta na naszym forum) i wiele innych.

Osoby, które z jakichś powodów nie chcą, nie mają czasu lub nie czują się na siłach, aby tworzyć bardziej zaawansowane treści, też moga uczestniczyć w rozwoju forum. W rzeczywistości każdy post jest istotny, a na fanpagu od lat tworzymy albumy zatytuowane nikami forumowymi, które po latach pokazują pewną historię działalności danego akwarysty. Jak na razie FB jest na tyle trwałym medium, że one nie znikają, jak w innych piejscach w internecie.

Jeżeli kompletnie nie masz czasu, można też wskazywać pewne ciekawe treści w interneci. Są wątki, które po to zostały stworzone, jak: "Ciekawostki akwarystyczne ze świata", czy "Warto obejrzeć, posluchać, przeczytać..." lub przekazac je w wiadomości do osób publikujących.

Pozdrawiam
Piter_c
Szybciej można się ze mną skontaktować poprzez email: piter_c(malpa)czat.onet.pl

Awatar użytkownika
Piotrek

Re: Spotkanie akwarystów 19.01.2019 - moje przemyślenia

Postautor: Piotrek » 21 sty 2019, o 09:47

Do pisania tego bloga raczej nie dołączę, nie czuję się na siłach, ale postaram się znaleźć sposób na regularne pisanie na forum. Pomyślę i dam znać.

Wróć do „Spotkania forumowiczów”