220L by GUTEK

Szczegółowe informacje na temat naszych baniaczków. Każdy ma swój osobny temat.
Awatar użytkownika
gutek
Posty: 638
Rejestracja: 15 sty 2013, o 23:25
GG: 4119316
Opis akwarium: http://akwarium.radomskie.eu/viewtopic. ... =923#p7474
Lokalizacja: Pionki

220L by GUTEK

Postautor: gutek » 11 lis 2013, o 12:11

Podaj dokładny wymiar zbiornika – szerokość, długość oraz wysokość.
Szerokość - 40 cm,
Długość - 110 cm,
Wysokość - 50 cm.


Opisz jakie posiadasz oświetlenie(świetlówki T8, T5 lub inne(jakie) – ile mają Wat, jaka firma, itp., dokładnie wszystko co o nich wiesz - lumeny, kelwiny, bla..., bla,... bla.), ile godzin jest włączone.

Oświetlenie standardowe w pokrywie czyli 2 świetlówki po 30 wat firmy GE. Oświetlenie dziła od rana jak wstaję czyli ok 7 do 22-23.

Napisz jak długo funkcjonuje twój zbiornik – kiedy go założyłeś, zrestartowałeś, itp.

Zbiornik funkcjonuje nie całe dwa miesiące. Po restarcie i całkowitej zmianie aranżacji.


Napisz jak często i w jakich ilościach podmieniasz wodę. Podaj parametry twojej wody w zbiorniku i/lub jeśli znasz wody z wodociągów. Podaj też parametry wody, którą używasz do podmian i jeśli to woda RO to podaj czym ją uzdatniasz(firma i jaka dawka) – wodę można zbadać ogólnodostępnymi testami, jeśli takich nie posiadasz to zapytaj w sklepie zoologicznym, może zbadają twoją wodę: twardość ogólna gH(TWO), twardość węglanowa kH(TWW), pH, NO3, PO4, NO2, Fe. Jak firma testów, sprawdź też datę ważności.

Podmiana wody raz w tygodniu o ile mam na to czas około 20-30%. Odmulam rzadziej a raczej staram się ustawić deszczownicę tak by ona to za mnie zrobiła. Wodę do podmian bezpośrednio leję z kranu, bez żadnego odstawiania i uzdatniania. Testerem wody od kilku lat są moje rybcie i jak do tej pory nic im nie jest.


Czy w ostatnim czasie używałeś lub używasz preparatów antyglonowych, leków dla ryb, uzdatniaczy do wody lub innej chemii, bakterie, pożywki dla bakterii, itp..

Odpukać w ostatnim roku nic mi się nie przywlekło i mam nadzieje że tak pozostanie, co do jakiej kolwiek chemii staram się ją omijać szerokim łukiem.


Czy używasz lampy UV, jeśli tak to od kiedy i ile czasu jest włączona, jaka jest jej moc.
Nie używam.

Jak często „grzebiesz” w akwarium – przesadzanie roślin, odmulanie dna, czyszczenie szyb, przestawianie ozdób(korzenie, kamienie, „nurek”;P, itp.), dokładnie opisz jak wykonujesz te czynności.

Wszystko w zależności od tego czy wymaga to sytuacja i czy mam na to czas. Z reguły podczas podmiany wody, przycinam, sprzątam. Chyba że przywiozę jakieś nowe rośliny to wtedy po za harmonogramem.


Temperatura w dzień i w nocy, czy posiadasz grzałkę z termostatem lub podłączoną po termostat.

Korzystam z grzałki z termostatem, temperatura z racji termostatu jest taka sama i w nocy i w dzień czyli 24C.

Czy stosujesz jakieś nawozy, jeśli tak to jakie(firma), jak długo i w jakich dawkach/na dzień lub tydzień.

Obecnie jestem w fazie testów nawozu mikro z firmy Intermag. Po za tym sole, w tej chwili leję sam potas no i oczywiście Carbo.
Stosuję je tak: codziennie po zapaleniu światła 40ml intermagu, 10ml potasu i tyle samo Carbo.Czy posiadasz CO2, jeśli tak to opisz zestaw, ile podajesz CO2, ile czasu w ciągu 24h podawane jest CO2. Jeśli to "bimbrownia" to czy regularnie robiony jest zacier, jakie proporcje(opisz dokładnie)

Nie posiadam.

Podaj dokładną obsadę twojego zbiornika – ile ryb, raków, krabów, żółwi, krewetek, żab, traszek, itp., itd. Rozmiary oraz kiedy zostały wpuszczone do zbiornika, czy chorowały i w jakiej są/były kondycji, itd.

Zbiornik przeznaczony jest dla Gupika więc i one się tam znajdują:
Gupik:
- Niebieski 2x
- Popielaty 2x
- Czarny 2x
- Czarne samice 3x
Do towarzystwa mają:
Prionobrama filigera 3x (w spadku od kolegi)
Po za rybkami są zatoczki różowe i ślimory (te nie proszone)


Podaj dokładne ilości oraz nazwy roślin, kiedy zostały posadzone, czy były przesadzane(jeśli tak to jak - opisz dokładnie, przycinane oraz w jakiej są/były kondycji.

3 plan:
Heteranthera zosterifolia,
Vallisneria americana,
Rotala kilka odmian,
Rogatek sztywny,
Ludwigia repens,
Wywłócznik rdzawy,
Wywłócznik brazylijski,

2 plan:
Krynia rzemieniolistna,
Moczarka kanadyjska,
Hygrophila polysperma,
żabienica długolistna,

1 plan:
Jaszczurzec,
Sagittaria subulata,
Microsorium windelov,
Bacopa caroliniana,
Echinodorus Vesuvius
Kryptokoryna:
-zielona
-brązowa
-barclaya
-balansae
-pontederifolia
-krauterii
-2 odmiany których nie znam
Mchy:
- Willow
- Gigantea
- x moss
- Stringy
- milimeter
GałęzatkaNapisz jakie posiadasz podłoże(firma), jak jest jego warstwa, czy masz substrat(firma), czy masz korzenie - jakie, kamienie – jakie, inne ozdoby – jakie.

Podłoże - żwir o różnej gradacji, kilka centymetrów. Korzeń jeden, obsadzony mchem i Microsorium oraz 4 kamienie, dwa z nich obsadzone mchami.

Podaj jakie posiadasz filtr/filtry(firma, rodzaj, model), czy są włączone cały czas jeśli nie to ile czasu pracują. Napisz jakie posiadają wkłady filtracyjne. Napisz jak często myjesz filtr/wkłady filtracyjne – opisz dokładnie jak to robisz i jaką wodą.

Filtr JBL CP-250. Pracuje całą dobę - 7 dni w tyg. Czyszzcę po obserwacji jego wydajności. Gąbki myję wodą z akwarium, ceramikę i kulę płuczę w bieżącej wodzie. Wkłady i ceramika standardowa, ta która była od zakupu w nim.


Jak często karmisz ryby, jaka to karma(firma, rodzaj, nazwa, itp.), w ile czasu ryby zjadają pokarm, czy dajesz karmić ryby komuś innemu.

Karmię raz dziennie (chyba że zapomnę), karmami różnych firm jak i różnych gradacją pokarmu i składem.
obrazek w podpisie

Wróć do „Opis naszych akwariów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość