Badis Bengalski a bojownik wspanialy

Propozycje i pytania dotyczące obsad naszych zbiorników
Vadim

Badis Bengalski a bojownik wspanialy

Postautor: Vadim » 17 mar 2018, o 15:04

Witam.
Czy może się ktoś wypowiedzieć ,czy można trzymać te dwie rybki j/w w akwarium 54L??

Piter_c

Re: Badis Bengalski a bojownik wspanialy

Postautor: Piter_c » 17 mar 2018, o 15:57

Teoretycznie bojowniki niezbyt interesują się gatunkami, które są od nich znacząco różne. To może się zmienić, jeżeli wybuduje gniazdo. Wszystko zależy jednak od charakteru ryby. Miałem kiedyś samca, który ganiał wszystko co się ruszało, nawet większe od niego ryby omijały go z daleka. Nie piszesz ile tych badisów będzie, ale przypuszczam że harem. W takim przypadku może też dojść do tarła. Samiec zajmuje wtedy terytorium, którego broni i może dojść do konfliktu z bojownikiem. Różnie to może się skończyć, ale bojownik może już nie być taki ładny :) .

Niestety akwarystyka to nie matematyka i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na niektóre pytania. Myślę, że akwa 54 l jest spore i jeżeli będzie trochę kryjówek to nawet przy skrajnej agresji mamy czas na reakcję. Bojowniki samce, te w wersji akwariowej, na szczęście nie pływają szybko i szybko się męczą.
Szybciej można się ze mną skontaktować poprzez email: piter_c(malpa)czat.onet.pl

Vadim

Re: Badis Bengalski a bojownik wspanialy

Postautor: Vadim » 18 mar 2018, o 17:15

Docelowo chciałbym bojownika ,8-10 razbor Galaxy lub borneańska. Mam bazalt w akwarium więc teoretycznie ekipa sprzątająca w postaci kirysków odpada. Badis też był jakaś opcja z uwagi na biotop Azja.Ale chyba kupię krewetkę filtrującą.

Wróć do „Obsady”