Pokarmy własnej roboty

Mrożonki? Płatki? Żywy pokarm? Sprawdź czym karmić swoje rybcie
Awatar użytkownika
Smok

Pokarmy własnej roboty

Postautor: Smok » 7 lut 2019, o 12:03

Tak jak w tytule wpisujcie jakie pokarmy własnej roboty podajecie swoim rybą . Ja np ostatnio zrobiłem pokarm z jednego fileta z Mintaj + dwa ząbki czosnku ,szpinak ( 2,3 kostki ) i słodka papryka mielona nie wędzona ok połowa paczki standardowej dla przypraw . Wszystko zmixowane na gładką masę i do zamrażarki . Podaje ten pokarm średnio 2,3 razy w tygodniu i zauważyłem szybszy wzrost rybek i kolory tez minimalnie się poprawiły ( karmione tym ryby to Gupik , Molinezja i Mieczyk ) .

Awatar użytkownika
Piotrek

Re: Pokarmy własnej roboty

Postautor: Piotrek » 7 lut 2019, o 15:45

Kiedyś, jak miałem więcej czasu, stosowałem pokarm na podstawie przepisu z jakichś starych czasopism akwarystycznyc z lat 80-tych.
Przepis mam zapisany w taki sposób.
- jedno surowe jajko
- dwie łyżeczki kaszy manny
- jedna czubata łyżeczka świeżo ugotowanej i roztartej na miazgę wątroby z kurczaków
-jedna płaska łyżeczka wysuszonych i roztartych na pył roślin (ja stozowałem rzęsę wodną, wglębkę lub zastępowałem je sałatą).
Wszytko powyżej połączyć i dokładnie wymieszać (np. blenderem), następnie i wlać cienkim strumieniem na gotującą się wodę (ok. 1 litra) ciągle mieszając. Gotować ok. 8-10 minut cały czas mieszając. Następnie odcedzić na gęstym sicie i polać zimną wodą do czasu, aż woda przepływająca przez sito będzie czysta.
Całość przełożyć do naczynia, dodać torebkę “Vibovitu" i dokładnie wymieszać.
Taki pokarm możemy poporcjować na mniejsze kawałki np. w blistrze po pokarmach mrożonych lub zamrozić w całości w folii i do karmienia odłamywać odpowiednie kawałki.
Przed podaniem rybom rozmnażamy.
Stosowałem z powodzeniem jako jeden z pokarmów kilkanaście lat temu przez dwa lata dla ryb wszystkożernych m.in. żyworódek, ale nie nadaje się dla małych rybek ze względu na kaszę mannę.

Wróć do „Karmienie ryb”