Wkłady filtracyjne

Parametry wody, uzdatniacze, wkłady do filtrów
Awatar użytkownika
Piotrek

Wkłady filtracyjne

Postautor: Piotrek » 8 mar 2013, o 14:41

Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego do jednego filtra producenci pakują dwa albo nawet trzy różne wkłady do filtracji biologicznej? Czy jest w tym jakiś cel? Powinien być wybrany jeden, ten o największej powierzchni dla bakterii. Może to działa na zasadzie włóżmy do jednego koszyka dobry materiał, a do innych tani. Jak to jest ze skutecznością tych różnych wkładów? Kiedyś mi mówiono, że ceramice nic nie dorówna.

Awatar użytkownika
aquabreeder
GG: 3590897

Re: Wkłady filtracyjne

Postautor: aquabreeder » 8 mar 2013, o 21:11

A i ceramika ceramice nie równa najlepszy materiał to siporax 1 litra siporax ma prawie taką samą moc biologicznego rozkładu, jak 34 litry zwykłego ceramicznego wkładu filtrującego.
Siporax ma tylko Sera ale koszt 1 litra to około 50zł
Teoria, teorią , ale praktyka czyni mistrza.

Awatar użytkownika
Sławek121
GG: 45508202

Postautor: Sławek121 » 9 mar 2013, o 05:35

Piotrek pisze:Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego do jednego filtra producenci pakują dwa albo nawet trzy różne wkłady do filtracji biologicznej? Czy jest w tym jakiś cel?

Już wyjaśniam-cel jest taki,że jak zainwestowało się w badziewie,to trzeba je teraz opchnąć i wciska się ludziom,że potrzebują kilku wkładów ;)

Piotrek pisze:Powinien być wybrany jeden, ten o największej powierzchni dla bakterii.

Dokładnie.
A do tego dobra gąbka/wata jako mechanik na wlocie ( ew. prefiltr),która zabezpieczy wkład biologiczny przed szybkim zasyfieniem.
Meble na zamówienie ( w tym szafki akwariowe ). Montaż mebli zakupionych w sklepie, tzw. z paczki / do samodzielnego montażu. Tel. 791 263 935

Awatar użytkownika
Piter_c
Administrator

Postautor: Piter_c » 9 mar 2013, o 14:38

A co sądzicie o takich cudach?

http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-active-filter-4in1-1l-biologiczny-wklad-do-filtra-w-akwarium-o-szerokim-spektrum-dzialania-p-2606.html

400x większa powierzchnia filtracyjna tzn. rozumując w ten sposób zamiast kubełka ceramiki mogę wrzucić kilka takich kulek do filtra wewnętrznego i uzyskam ten sam efekt. Czy nie ma gdzieś organizacji, która prowadziłaby własne niezależne badania i weryfikowała takie rzeczy? Sam bym ją chętnie dofinansowywał.
Szybciej można się ze mną skontaktować poprzez email: piter_c(malpa)czat.onet.pl

Awatar użytkownika
Zibi
GG: 0

Postautor: Zibi » 9 mar 2013, o 15:10

Piter_c pisze:A co sądzicie o takich cudach?

http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-active-filter-4in1-1l-biologiczny-wklad-do-filtra-w-akwarium-o-szerokim-spektrum-dzialania-p-2606.html

400x większa powierzchnia filtracyjna tzn. rozumując w ten sposób zamiast kubełka ceramiki mogę wrzucić kilka takich kulek do filtra wewnętrznego i uzyskam ten sam efekt. Czy nie ma gdzieś organizacji, która prowadziłaby własne niezależne badania i weryfikowała takie rzeczy? Sam bym ją chętnie dofinansowywał.

400% było by czymś...(4x) a tutaj 400x nie bardzo chce mi się w to wierzyć. 39.99zl w promocji plus 11 wysyłka, nie duża kwota, można zaryzykować. Wszak za te 51zł miałbyś dostać możliwości kubełka? Sceptykiem nie jestem, tylko realistą :)

Awatar użytkownika
aquabreeder
GG: 3590897

Postautor: aquabreeder » 9 mar 2013, o 16:39

Ciekawy produkt tylko właśnie kto go zastosował.
Powiem tak że niezależnie od wkładu filtracynego właściwa wielkość filtra powinna stanowić około 10% pojemności akwarium tego nas uczył Holender na spotakanich PZA w Radomiu ale to było 85-86rok
Teoria, teorią , ale praktyka czyni mistrza.

Wróć do „Chemia wody”