''Tęcza'' na wodzie... co to i czy to groźne?

Parametry wody, uzdatniacze, wkłady do filtrów
Awatar użytkownika
aquabreeder
GG: 3590897

Re: ''Tęcza'' na wodzie... co to i czy to groźne?

Postautor: aquabreeder » 8 lis 2013, o 20:01

I korzucha nie będzie :D
Teoria, teorią , ale praktyka czyni mistrza.

Awatar użytkownika
szary

Postautor: szary » 9 lis 2013, o 14:12

trochę eksperymentowałem z bimbrownią ale niczego takiego nie doświadczyłem. Czy filtrowałeś przez wodę??czyli rurka od zacieru nie od razu do akwarium tylko najpierw do butelki z czystą wodą a dopiero potem do awkarium, nawet jakby zaciągnęło trochę zacieru to zostałby w drugiej butelce z wodą, aczkolwiek nie wykluczone że to sprawka czegoś co wydziela się razem z CO2 i wędruje do akwarium. Wiadomo - z butli idzie czyste CO2 a z zacieru CO2 i może coś tam jeszcze;)

Awatar użytkownika
AmonS
Opis akwarium: http://akwarium.radomskie.eu/viewtopic. ... 7120#p7120

Postautor: AmonS » 9 lis 2013, o 21:12

nie no oczywiści że filtrowane ale faktycznie poczytałem jeszcze troszkę o tym i fakt to mogło być przez bimbrownię... Jeszcze raz zrobię mały eksperyment... podobno pomaga zrobienie 2 dyfuzorów... Pierwszy w filtrze (butelce z wodą) a drugi w akwarium tylko ten pierwszy z drewna lipowego a drugi jaki chcemy do rozprowadzania co2... podobno ta lipowa kostka pomaga... zobaczymy dam znać co z tego wyjdzie :D
Akwarium 240l, 60l, 60l, 30l, 150l.

Awatar użytkownika
szary

Postautor: szary » 9 lis 2013, o 22:55

ok daj znać, jestem ciekaw co z tego wyjdzie

p.s. a może to po prostu kożuch bakteryjny? który nie jest szkodliwy a wpływa na niego wiele czynników jak np. przekarmianie ryb...sprawę załatwi skimmer, domowy sposób to podobno wrzucenie do kaskady/kubełka kilkucentymetrowy kawałek opłukanego korzenia chrzanu lub zakup molinezji które wsuwają ten kożuch

Wróć do „Chemia wody”