Ratunku mam chodowle zatoczek, potrzebuje helenek

Krewetki, ślimaki i inne zwierzęta akwariowe
Awatar użytkownika
Sobiech

Ratunku mam chodowle zatoczek, potrzebuje helenek

Postautor: Sobiech » 29 gru 2016, o 19:03

Witam,
Mam nadzieje że piszę w odpowiednim dziale, jeśli nie proszę o przeniesienie.
Wracając do tematu. Postawiłem szklaneczke 25l w obsadzie krewetek. Pojawiły się jednak zatoczki które rozprzestrzeniły się w szalonym tempie. Nie nadążam ich już wyławiać a z krewetkarium się robi ślimakarium. W związku z tym mam prośbę, Jeśli ma ktoś parę sztuk za dużo helenek do odsprzedania lub wypożyczenia (zapewniam taką ucztę że wigilia się przy tym chowa) :) . Wszelkie inne rady też z chęcią przyjmę. najgorsze że one jakieś zmutowane są i do marchewki nie chcą podchodzić :( a wyławianie z szyby mało skuteczne bo większość szklanki mam w mchu w którym siedzą i się głupkowato śmieją. Myślę już nawet nad tym żeby powyławiać krewetki i zapuścić jakąś chemię która by te badziewie wytępiła... Tylko nie mam pojęcia co zastosować żeby roślin i mchów mi nie zniszczyło... Help me pls... ;(

Awatar użytkownika
Garry
Administrator
GG: 4661042
Kontaktowanie:

Re: Ratunku mam chodowle zatoczek, potrzebuje helenek

Postautor: Garry » 30 gru 2016, o 01:08

Po pierwsze, czy marchewka była gotowana ?
Po drugie, 100% kuracja chemiczna na ślimaki, która nie szkodzi roślinom to siarczan miedzi, tani i bardzo wydajny tylko krewetki trzeba przenieść bo zabije wszystko co żywe.
Obecny litraż, coś koło 2000L. Ale to chyba nie ostatnie słowo :) http://www.garrarufa.strefa.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
Sobiech

Postautor: Sobiech » 30 gru 2016, o 16:31

czytałem Twoje posty o siarczanie, zastanawialem sie tlyko nad roslinami, ale skoro nie padna to moze trzeba kapiel zrobic.... nie mam tylko zbiorniczka za bardzo. Jedyne co to mi kula zostala :D przetrzymaja w niej krewetki na czas kapieli ? i ile czasu taka kapiel trzymac ? bo rozumiem ze po kapieli to sie robi restart, plycze wszystko dokladnie i od nowa Polska ludowa ? :)

Awatar użytkownika
Garry
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Garry » 30 gru 2016, o 21:12

Powiem ja jak robiłem, ale w necie są inne szkoły.
Ogólnie to przesadzałem z siarczanem, nie kilka gram tyło łyżka i wio. Taka dawka pozwalała wybić ślimory w godzinę.

Co mogę doradzić.
Jeżeli masz nieduże akwarium to zrób tak. Wyjmij żwir do wiaderka, sparz go wrzątkiem, wybije szybko ślimaki i jajka. Rośliny do miski i do nich siarczan. Do pustego akwarium z wodą dodajesz siarczan, spokojnie możesz przesadzić żeby wszystko wybić włącznie z jajami.
I restarcik. Tylko dobrze wypłucz akwarium jak i rośliny.
Obecny litraż, coś koło 2000L. Ale to chyba nie ostatnie słowo :) http://www.garrarufa.strefa.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
Sobiech

Postautor: Sobiech » 9 sty 2017, o 20:23

dzieki wielkie za info, w takim razie zwirek w gary powsadzam i pogotuje albo do pieca moze wsadze sie wypali bedzie szybciej i prosciej :) roslinki i szklo do roztworu a krewetki przez te pare godzin gdzies wsadze moze nie pozdychaja... ten siarczan miedzi kupie gdzies w akwarystycznym mam nadzieje ? a moze podzielisz sie gdzie kupowales to polece od razu tam :) mam nadzieje ze te kilka godzin w roztworze zabije i slimaki i jajka... bo mam ich serdecznie dosyc... najchetniej to bym pozyczyl te moje bocje :) one uwielbialy te slimaczki :) tylko by wciely razem z
krewetkami :)

Używaj proszę Polskich znaków. Pamiętaj że jest różnica robić komuś łaskę a robić komuś laske... ;)

Awatar użytkownika
Garry
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Garry » 9 sty 2017, o 20:58

Na alledrogo kupisz. W zoologicznym kupisz gotowy roztwór na ślimaki parę razy droższy i wiele razy słabszy od siarczanu.

Obrazek

Wróć do „Inni mieszkańcy akwarium”