Kryptokoryny nevilli i lutea

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, aby rosły zdrowo i szybko?
Piter_c

Kryptokoryny nevilli i lutea

Postautor: Piter_c » 16 wrz 2017, o 16:46

Jeden z ostatnich zakupów roślin. Mam pewne wątpliwości co do nazewnictwa, zwłaszcza kryptokoryny nevilli. Miałem kiedyś taką kryptokorynę. W koszyczku miała ok. 10cm. U mnie w akwarium ok. 6-8 przy słabym świetle. Kształt liści był bardzo podobny do tego na zdjęciu 4 z mojego zakupu, ale wielkość tej rośliny mnie zaintrygowała i w zasadzie głównie dlatego ją kupiłem. Jak widać na zdjęciu 2 najdłuższe liście mają blisko 30 cm i po posadzeniu prawie sięgają powierzchni standardowego 100l akwarium. Nawet na etykiecie widocznej na zdjęciach podany rozmiar jest 5-10 cm. Największy rozmiar jaki udało mi się znaleźć w internecie to 20cm. Czy to na pewno ta kryptokoryna, czy może coś innego?

Co do kryptokoryny lutea mam mniejsze wątpliwości. Po prostu kiedyś dostałem od kolegi kryptokorynę, która miała być właśnie tą, ale miała znacznie dłuższe i węższe liście. Może to kwestia różnicy w wersji nad- i podwodnej, a może po prostu pomyłka. Proszę znawców o wewentualne potwierdzenie.

Zdjęcie 1
Obrazek

Zdjęcie 2
Obrazek

Zdjęcie 3
Obrazek

Zdjęcie 4
Obrazek
Szybciej można się ze mną skontaktować poprzez email: piter_c(malpa)czat.onet.pl

Wróć do „Pielęgnacja i nawożenie roślin”