Forum - czy ma to sens?

Administracja, sprawy forum, informacje dla użytkowników
Awatar użytkownika
Wigon
Webmaster
GG: 12063512
Opis akwarium: http://akwarium.radomskie.eu/viewtopic. ... 7086#p7086
Kontaktowanie:

Forum - czy ma to sens?

Postautor: Wigon » 27 cze 2018, o 19:51

Siemano. Widzę straszny przestój na tym forum. Większość ludzi chyba przeniosła się na FB ... Tu praktycznie pokazują się sklepy i ciekawe wpisy, które są także na FB. Co z tym robimy?
#ityle

Awatar użytkownika
Piotrek

Re: Forum - czy ma to sens?

Postautor: Piotrek » 28 cze 2018, o 08:32

Teraz są wakacje, prześpijmy się z tym. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to ja chętnie go wesprę, ale od razu zaznaczam, że nie wierzę w budowanie społeczności przy pomocy zbiórek pieniędzy pośród tych, którym bardziej zależy dla tych którym nie zależy (nagrody w konkursach itp.). Jeżeli nagrody to tylko od sponsorów. Ludzi ma łączyć pasja, a pasja jest ważniejsza niż jakieś drobne spory, różnica poglądów, czy nawet to że kogoś nie lubię.

Forum jest to jakaś przestrzeń zagospodarowana w sieci i sporo materiałów dla tych bardziej myślących i umiejących szukać i czytać, może bez dużego stopnia zaawansowania, ale od tego są specjalistyczne fora. Na FB poza ładnymi fotkami i filmami trudno coś znaleźć, a czytanie/odpowiadanie po raz setny na proste pytania, bo wygodnickiemu nie chce się poszukać w sieci to jest dla mnie kuriozum. Na fb w grupach piszę bardzo rzadko, żeby nie wdawać się w dyskusje z "ekspertami" na żenującym poziomie. I wiem, że podobnie myśli spora grupa zaawansowanych akwarystów.

Ja generalnie lubię iść pod prąd i nie uprawiać "lemingozy" (bo wszyscy są na FB to i ja muszę). Forum jest też na FB w postaci profilu i grupy, ale jeżeli nie ma sprzężenia zwrotnego w postaci postów to ruch z Fb jest ograniczony, choć z tego co widzę to ludzie posty czytają.

Może niech się wypowiedzą ci, którzy kompletnie nie używają fb i nie są zainteresowani nawet posiadaniem profilu, a takich trochę jest.

A gdybyśmy rezygnowali, to nie dałoby się tego forum jakoś zarchiwizować, albo lepiej zamrozić, żeby choć zamknięte było dostępne przez parę lat? Może nadejdą lepsze czasy. Coś słychać np. o płatnych grupach na FB. Ja im nie dam nawet złotówki.

Reasumując, dobrze byłoby zachować forum, ale nic na siłę. Forum to społeczność, a obraz forum to obraz siły społeczności akwarystycznej w Radomiu i sposób na wyróżnienie się w polskiej społeczności akwarystycznej.

Piter_c

Postautor: Piter_c » 28 cze 2018, o 21:09

Ja mogę trochę popisać. Mam parę zaległych rzeczy do opisania, jakieś recenzje sprzętu chodzą mi po głowie. Ale tego nie będzie więcej niż 10-12 krótkich artykułów, czy dłuższych postów w roku. Nie wiem czy to coś zmieni.
Szybciej można się ze mną skontaktować poprzez email: piter_c(malpa)czat.onet.pl

Awatar użytkownika
Piotrek

Postautor: Piotrek » 3 lip 2018, o 12:07

Może ktoś kto nie ma profilu FB się wypowie :?:

Awatar użytkownika
Garry
Administrator
GG: 4661042
Kontaktowanie:

Postautor: Garry » 3 lip 2018, o 15:46

Ja nie mam konta na FB i powiem szczerze że nie wiem co się dzieje na profilu naszego forum.
Obecny litraż, coś koło 2000L. Ale to chyba nie ostatnie słowo :) http://www.garrarufa.strefa.pl

Obrazek

Wróć do „Uwagi do forum”