Selekcja krewetek neocaridina

Krewetki, ślimaki i inne zwierzęta akwariowe
Awatar użytkownika
Piotrek

Re: Selekcja krewetek neocaridina

Postautor: Piotrek » 20 wrz 2019, o 10:45

Nie łudźcie się, że neocaridiny będą ładne bez selekcji. Ja już odpuściłem sobie takie myślenie. Najlepiej jest mieć dwa zbiorniki dla każdego rodzaju. Ten drugi na odpad. (albo bardziej zbiornik dla koloru - odpad tego samego koloru np. rili i sakura można np. trzymać razem). Odpad można np. rozdawać, czy sprzedać za grosze jako glonojady albo pokarm, ale też w odpadzie znajduje się czasem fajne sztuki.
Ja z zakupionego odpadu RC marnej jakości po dwóch latach mam całkiem fajną linię przyzwoitych czerwoniaków, a były też ze dwie samice z ciągłością pigmentu, które spokojnie można zaliczyć do sakur.

Rafal22

Postautor: Rafal22 » 20 wrz 2019, o 13:12

Wśród blue velvet pojawiły mi się osobniki z przebarwieniami brązowymi coś a'la schoko. Zastanawiam się czy potraktować je jako odpad, czy poświęcić im trochę czasu i wyselekcjonować całe brązowe. Chwile na odłowienie osobników z tą cechą bym znalazł, gorzej jeśli chodzi o wolny zbiornik

Awatar użytkownika
Piotrek

Postautor: Piotrek » 20 wrz 2019, o 15:56

W następnej kolejności będziesz potrzebował zbiornika na odpad po brązowych :lol:

Rafal22

Postautor: Rafal22 » 21 wrz 2019, o 15:05

Słuszna uwaga :lol: Nie mam już miejsca na kolejny zbiornik, więc wylądują z innymi słabo wybarwionymi w baniaku ogólnym

Awatar użytkownika
Piter_c
Administrator

Postautor: Piter_c » 24 wrz 2019, o 19:46

Trochę o gradacji Red Cherry

Przejdź do video
Szybciej można się ze mną skontaktować poprzez email: piter_c(malpa)czat.onet.pl

Wróć do „Inni mieszkańcy akwarium”