Wątek hodowli #gupikowalaguna Jacka Ambrożkiewicza

Dyskusje związane z naszym wspaniałym hobby jakim jest akwarystyka
Awatar użytkownika
Redakcja

Wątek hodowli #gupikowalaguna Jacka Ambrożkiewicza

Postautor: Redakcja » 17 lis 2019, o 11:41

W tym wątku będą publikowane posty z hodowli gupików #gupikowalaguna Jacka Ambrożkiewicza w zakresie uzgodnionym z Jackiem.

Kopia postu Jacka Ambroźkiewicza z FB.

PORADNIK DLA OSOB KTORE MAJA PROBLEM Z WYLEGIEM WATPLIWEJ JAKOSCI ARTEMII.
Polecam kupić artemie SANDERSa i nie martwić się słabym wylegiem :) jeśli nie to polecam przeczytać mój poradnik.
Ktoś może pomyśleć że coś robię źle, ale proszę mi wierzyć używałem Sandersa i wylegi miałem po 100 %.

Krótko o artemii. Na hodowli jest to pokarm niezastąpiony. Jak go przygotować. Co potrzebujemy.
1. Wiaderko ok 5 litrów do którego wkładamy grzałkę z termostatem na 26-28 stopni.
2. Oświetlenie i brzęczyk
3. Butelka 2.5 litra po coca-coli
4. Kamień napowietrzający AS 25 tetra
5. Sol do uzdatniania wody ja kupuję- worek 25kg z OBI
6. Czajnik do filtrowania wody (prawdopodobnie osmoza też świetnie działa)
7. Woda utleniona

2 łyżeczki artemii wrzucam do 200 ml wody słodkiej i zostawiam na pół godziny żeby nasiaknela. W między czasie rozpuszczam 4 tabletki soli w 2 litrach wody z dzbanka Następnie wlewam artemie do butelek i dodaje wody słonej oraz 2 ml wody utlenionej na litr roztworu z artemia. Podłączam napowietrzanie i zostawiam to na 24 do 36 godzin.
UWAGA!!!Prawie zapomnialem- napowietrzanie należy ustawić tak żeby za bardzo nie wywalało artemii na ścianki butelki ponad wodę, ale także żeby artemia nie zalegała na powierzchni wody lub dnie butelki. Zalecam także zamieszać butelką co kilka godzin bo jednak coś tam ponad woda osadza się.

Następuje wylęg. Wlewam to wszystko do 2 litrowego dzbanka podstawiam światło i czekam aż wstępnie oddzieli się artemia od skorupek. Przy wątpliwej jakości artemii będzie ona zabrudzona niewyklutymi jajami które są bardzo szkodliwe dla ryb!. Żeby się tego pozbyć zalewam wylęg wodą słodką (woda slodka powinna wtedy stanowić min 60%) - wtedy wszystkie niewyklute jajeczka idą na dno a czysta artemia pływa nad nimi. I tym sposobem mamy gotową artemie do skarmiania! A na końcu zdjęć mój wylęg z 2 łyżeczek.
Ktoś może pomyśleć że zajmuje to dużo czasu? Mnie zebranie artemii zajmuje ok 20 minut z czego 5 to faktyczna praca z artemia a 15 to np doglądanie ryb na hodowli bądź pisanie tego poradnika :D
Ja artemie nastawiam rano a ściągam następnego dnia po południu. Nie polecam przeciągać tego czasu bo jakość artemii spada. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
Chciałem tylko dodać to co mówię o wszystkich częściach poradnika - te metody sprawdzają się świetnie u mnie - nie są gwarancją że u was będą działały równie dobrze. Zachęcam do przeprowadzania własnych testów.

Producent tej artemii gwarantuje wylęg w granicach 80% i myślę, że taki wynik osiągam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Więcej ciekawych informacji na profilu FB forum
https://www.facebook.com/akwarystykarad ... page_panel

Wróć do „Akwarystyka ogólnie”